معاون کل وزارت بهداشت گفت: سفرهای نوروزی عامل اصلی افزایش آمار مرگ و میر روزانه کرونا خواهند بود.

ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: در 26 اردیبشهت ماه سال ۹۹ آمار مرگ و میر روزانه مان 35 تا 50نفر بوده اما در تعطیلات عید فطر و ۱۴ و پانزدهم خرداد و شهادت امام جعفر صادق با افزایش ۶۰ درصدی میزان مرگ و میر مواجه شده بودیم که تعداد فوت هموطنانمان در ۱۸ تیر به ۲۱۰ تا ۲۲۰ نفر رسیده بود.

او افزود: در شهریور ماه طی چند روزمتوالی روزانه ۱۰۱ تا ۱۲۰ نفر از هموطنانمان را از دست می دادیم که علت اصلی افزایش آمار مرگ ومیرها عدم رعایت شیوه نامه های بهداشتی و مسافرت های بود که در تعطیلات شهریور اتفاق می افتاد، به همین منظور از اواخر مهر تا اوایل آبان ماه شاهد فوت نزدیک به 500 نفر طی 24ساعت بوده ایم.

حریرچی گفت: قطعا در ایام نوروز که با تعطیلات بیشتری مواجه هستیم و همچنین سرد بودن هوا صددرصد با رفتن به مسافرت های غیر ضروری نگران افزایش آمار مرگ و میر روزانه خواهیم بود.

او بیان کرد: هرگونه سفر باعث افزایش تردد، تجمع و کاهش تهویه هوا خواهد شد، امکان ابتلای افراد به کرونا شدیدا افزایش خواهد یافت. باتوجه به این که افراد در داخل ماشین از ماسک استفاده نمی کنند بنابراین این امر سبب می شود تا از هر 250خودرو با 4سرنشین یک ابتلای بیشتر در روز را داشته باشیم.

حریرچی تصریح کرد: کمتر از ۱۰ درصد مسافران به هتل ها می روند و بیش از 90درصد سفرهای ما به خانه های دوستان و اقوام ختم می شود که این امر موجب شیوع هرچه بیشتر ویروس خواهد شد.

انتهای پیام/


حریرچی مطرح کرد؛ سفر های نوروزی عامل شیوع گسترش ویروس کرونا

دستور پادشاه عربستان برای چند عزل و نصب مهم در کابینه

عضو هیئت مذاکره یمن: پیشنهاد آتش‌بس آمریکا همان شروط عربستان بود

افزایش ,های ,روزانه ,آمار ,میر ,نفر ,آمار مرگ ,مرگ و ,و میر ,افزایش آمار ,میر روزانه

مشخصات

آخرین ارسال ها

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

لوازم يدکي انواع خودرو faslekhazanvis boabloodamso نی نی دانشجو ghabechoobint ترنـّم خـیــالِ پـاک hoznaghashil toherjohnlo دستگاه حضور و غیاب frectalehonaryt